VZORKOVÁ PRODEJNA: Kolaříková 1363, 75701 Valašské Meziříčí
777 101 066

Stavební pouzdra

 

Pokud se rozhodnete svůj domov vybavit o posuvné dveře, měli byste znát všechny podstatné informace i o stavebním pouzdře. Právě to je totiž nedílnou součástí pro správnou funkčnost zmíněného typu dveří.

Jak stavební pouzdro vypadá

Posuvné dveře vynikají tím, že nezabírají téměř žádné místo. Hodí se tak především do těch místností, kde s prostorovými problémy bojujete. Stavební pouzdro se umístí do zdi a není tak vůbec viditelné. Slouží přitom k otevírání posuvných dveří. Jakmile jsou plně otevřené, nachází se dveře ukryté právě v tomto pouzdře.

Co se týče materiálu, ze kterého je pouzdro vyrobeno, setkáte se nejčastěji se dřevem nebo pozinkovaným plechem. Celé stavební pouzdro prakticky tvoří tři části – kapsa, vodící kolejnice a dorazový díl. Vodící kolejnice přitom obstarává jednoduchou a zároveň tichou manipulaci s dveřním systémem.

Nejdůležitější vlastnosti

Stavební pouzdra by rozhodně mělo být robustní a pevné. Sloužit vám totiž bude hodně dlouhou dobu, a proto je kvalitní provedení na prvním místě. Zabudování pouzdra se shodnou šířkou, jakou má stěna, se pouzdro stává její integrovanou součástí.
Důležité je dbát i na vhodné provedení vodících kolejnic tak, aby zajišťovaly plynulý provoz. O samotnou montáž se rádi postaráme. Je zde totiž důležité pamatovat na to, aby pouzdro zůstalo bez vad a deformací způsobených neodbornou manipulací.