VZORKOVÁ PRODEJNA: Kolaříková 1363, 75701 Valašské Meziříčí
777 101 066

Skleněné stěny

Moderního vzhledu lze docílit více způsoby. Jedním z nich je i zakomponování skla do interiéru dané budovy. Vybrat si tak například můžete skleněnou stěnu, která celé místnosti dodá osobitý vzhled.

Jak lze skleněné stěny využít

Mnoho architektů v současné době vsází na skleněné stěny v případě, kdy chtějí nenápadně oddělit dvě části v místnosti. Dále mohou skleněné stěny v kombinaci se skleněnými dveřmi sloužit i jako náhrada za klasické příčky a dveře a své uplatnění si najdou i v koupelnách. Mohou totiž dotvořit sprchový kout jako stylová a moderní zástěna.

Sklo se hodí do všech interiérů, ve kterých chcete vnést více světla. Rovněž dokáží opticky rozšířit místnost a udělat z ní krásné a útulné prostředí.

Druhy skla

Základním stavebním prvkem těchto stěn je pochopitelně sklo. Vybírat však můžete z více variant, které vám blíže představíme. Nejčastěji se přitom využívá sklo kalené ESG, které se pyšní vyšší odolností. Aby se zabránilo možnému rozbití a rozsypání skla, bývají skls opatřeny i speciální fólií VSG.

Existuje celkem pět variant, mezi kterými si je třeba vybrat:

  • Sklo čiré – tento materiál je zcela průzračný a propouští maximum světla.
  • Sklo pískované (jednostraně pískované sklo celoplošně, nebo částečně pískované motivy.
  • Grafosklo – velice moderní designový kousek, u kterého je mezi dva kusy skla vložena fólie s jakýmkoliv grafickým motivem.

Kotvení skleněných dveří

Vše se samozřejmě odvíjí podle vašich konkrétních potřeb a požadavků. Pokud se rozhodnete pro skleněné stěny, dveře nebo sprchové zástěny, vyplatí se provést několik úprav ještě předem.

Nejčastěji se pro uchycení využívá svíracích profilů které vytvoří na podlaze a stropě ukotvení skla

Pokud toužíte po skleněných dveřích, jsou pro vás k dispozici dveře otočné, kyvné a posuvné jak se zavěšením na stěnu, nebo na strap, tak i s možností osazení do stavebného pouzdra a zajíždění do stěny.

Hlavní výhody

Skleněné stěny přinášejí do vašeho interiéru neotřelý a zajímavý design. Prakticky tak můžete oddělit dvě místnosti. Pokud zvolíte neprůhledné sklo, bude vám zajištěno i vyžadovaná dávka soukromí.

Prostor bude opticky působit větší, komfortnější a díky vysoké povrchové odolnosti není třeba ani náročná péče.

Vzbudili jsme ve vás zájem?

Pokud souhlasně pokyvujete hlavou, neváhejte nás kontaktovat. Společně vymyslíme řešení šité na míru vašim potřebám. Starosti nám nedělá ani atypické řešení. Poradíme vám s celkovým provedením, kováním i dekorem tak, aby vše bylo přesně dle vašeho gusta.

Postaráme se o cenovou nabídku, výrobu i dopravu materiálu až k vám na místo. A rozhodně se nemusíte bát, že by následně montáž ležela na vašich bedrech. Se vším jsme vám totiž schopni profesionálně pomoci.